سبد خرید 0

باهوش تر می شوید اگر با "دمبل" کار کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 24 اسفند 1395 در ساعت 15 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

باهوش تر می شوید اگر با "دمبل" کار کنید!

انجام تمرینات قدرتی نه تنها ماهیچه های شما را تقویت می کند و باعث می شود عضلات بیشتری بسازید؛ بلکه در تقویت حافظه نقش به سزایی دارد.تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد کسانی که 3 روز در هفته با دمبل و سایر وزنه ها به تمرینات قدرتی می پردازند؛ مهارت بیشتری در تمرکز پیدا می کنند؛ همچنین حافظه طولانی مدت و کوتاه مدت آن ها تقویت می شود.

افزایش تمرکز، حافظه بلند مدت و کوتاه مدت به معنی باهوش شدن است؛ هوش توانایی ذهنی است که قابلیت های گوناگونی مانند برنامه ریزی، استدلال، حل مسئله، تفکرات انتزاعی، یادگیری و زبان را شامل می شود؛ به همین دلیل کیفیت زندگی کسانی که از هوش بیشتری برخوردار هستند، افزایش می یابد.

طی همین تحقیقات میزان پروتئین موجود در بدن اشخاصی که تمرینات قدرتی انجام نمی دادند با افرادی که این تمرینات را در برنامه هفتگی خود داشتند، مقایسه شد و مشخص گردید کسانی که تمرینات قدرتی منظم و مستمری انجام می دهند سلول های عصبی بیشتری می سازند؛ بنابراین ارتباط مغز با سایر اندام های بدن بیشتر شده و فرد سریع تر عکس العمل نشان می دهد.

در صورتی که انجام تمرینات کششی به صورت روزمره هیچ گونه تغییری در عملکرد مغز به وجود نیاورد. افرادی که 2 جلسه در هفته به انجام تمرینات قدرتی می پردازند و 6 هفته پیاپی این کار را انجام می دهند آگاهی و دقت بیشتری نسبت به اطراف پیدا می کنند؛ در نتیجه احتمال تصادف و سقوط در آن ها به طور چشم گیری کاهش پیدا می کند.

بعضی از محققان باور دارند انجام تمرینات قدرتی و استقامتی باعث سرعت گردش خون شده؛ در نتیجه خون بیشتری به مغز می رسد. دریافت مواد مغذی بیشتر توسط مغز باعث تقویت سیستم عصبی شده و IGF-1 مغز بالا می رود؛ به طور کلی ورزش های مقاومتی و قدرتی حال انسان را تحت الشعاع قرار می دهند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()