سبد خرید 0

با ورزش بادی پامپ و فواید آن آشنا شوید!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 27 تير 1397 در ساعت 18 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شاید شما این روزها حین تمرین در باشگاه ورزشی با افرادی روبررو شده اید که بدنی درشت و قوی دارند و در حال تمرینات سنگین بدنسازی با هالتر و دمبل یا سایر دستگاه های ورزشی هستند. با توجه به اینکه داشتن عضلات قوی فواید بسیاری برای بدن دارد اما بسیاری افراد با این طرز فکر که برای داشتن عضلات قوی باید بدنی حجیم داشته باشند، آن ها را از بدنسازی دور خواهد کرد. اما هنوز هم تمرینات متفاوتی وجود دارند که باعث تقویت عضلات شوند، بدون اینکه ماهیچه ها را بیش از حد بزرگ و حجیم کنند، مانند ورزش بادی پامپ!

با ورزش بادی پامپ و فواید آن آشنا شوید!

همانطور که می دانید رشته های ورزشی با توجه به نیاز های افراد و نیز سلامتی قلب و عروق بوجود آمده اند. برای مثال ورزش ایروبیک طی تحقیقات به عمل آمده علاوه بر این که موجب کالری سوزی در فرد خواهد شد، ضربان قلب را افزایش داده و باعث سلامت قلب و عروق می شود. تمرین بادی پامپ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ورزشی است که با تکیه بر تمرینات استقامتی موجب کالری سوزی و همچنین تقویت عضلات و ماهیچه ها خواهد شد.

ورزش بادی پمپ چیست؟

بادی پامپ ورزشی هوازی- قدرتی است که در آن از هالتر و دمبل برای انجام تمرینات قدرتی و استقامتی استفاده می ‌شود؛ اگر از آن دست افرادی هستید که داشتن تحرک بیش از حد برای تان امکان پذیر نیست و تمایلی به تمرینات ورزشی با فعالیت زیاد را ندارید، به شما توصیه می کنیم که ورزش بادی پامپ را امتحان کنید. این برنامه تمرینی مقاومتی سبکی است که در عین حال سبب تقویت عضلات شده بدون اینکه موجب حجیم و بزرگ شدن آن ها شود.

روش اجرای تمرینات بادی پامپ به این صورت است که ابتدا بدن را بوسیله دمبل های سبک به خوبی گرم می کنید تا برای اجرای تمرینات با شدت بالا آماده شود؛ سپس با انجام تمرینات شدید هوازی و تقویت عضلات به کمک دمبل و هالتر به تمرین ادامه می دهید که این روش موجب به کارگیری گروه های عضلات در تمام بدن خواهد شد. این روش علاوه بر این که باعث کالری سوزی خواهد شد، تک تک اندام های بدن را تقویت می نماید که در اتمام کار با سرد کردن بدن و حرکات کششی، احتمال دردهای عضلانی و آسیب حین ورزش کاهش می یابد.

فواید ورزش بادی پامپ!

کالری سوزی

یکی از اصلی ترین فواید بادی پامپ میزان کالری سوزی با تمرینات پی در پی در این ورزش است؛ بر حسب کالری مصرفی روزانه افراد، ورزش بادی پامپ باعث سوختن تقریبی 600 کالری در هر جلسه تمرین خواهد شد. اگر تصمیم به کاهش وزن دارید با توجه به میزان کالری که در روز مصرف می نمایید، می توانید با 60 دقیقه ورزش بادی پامپ، یک سوم کالری دریافتی تان را بسوزانید. البته با توجه به اینکه توصیه می شود این ورزش 2 جلسه در هر هفته بیشتر اجرا نشود، بنابراین روند کاهش وزن آهسته خواهد بود.

تقویت عضلات

از مزایای ورزش بادی پامپ می توان به داشتن عضلاتی قوی بدون حجیم شدن آن ها اشاره کرد. حجیم بودن عضلات و بزرگ بودن آن ها صرفا نشانه قوی بودن ماهیچه ها نخواهد بود. شما می توانید ماهیچه هایی کاملا تقویت شده و قوی داشته باشید بدون اینکه سایز آن ها بزرگ یا بیش از حد حجیم باشد. با تمرینات بادی پامپ می توانید متابولیسم بدن تان را افزایش دهید و همچنین موجب افزایش قدت تمرکز در خود شوید. این ورزش باعث خواهد شد که شما پس از مدتی با تمرکز بر روی تمرین در جهت ساختن عضلاتی قوی، بدون هیچ گونه آسیب به بدن و فشار بیش از حد به آن، ماهیچه هایی تقویت شده و قوی داشته باشید.

شکمی عضلانی

اگر تصمیم دارید شکمی تخت و بدون چربی اضافه داشته باشید، توصیه می کنیم تمرینات بادی پامپ را دنبال کنید. همانطور که می دانید عضلات شکم از ارگان های درونی محافظت می کند، بنابراین در نتیجه فشارهای بیش از حد به بدن، ممکن است به این ناحیه آسیب وارد شود. پس بهترین روش این است که بتوانید با تکرار تمرینات بادی پامپ به راحتی عضلات شکم را تقویت نمایید.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، ورزش بادی پامپ هوازی- قدرتی بوده که با اجرای آن چربی های اضافه بدن از بین می روند و با استفاده از هالتر و دمبل پس از مدتی عضلات و ماهیچه ها تقویت می شوند. بنابراین می توان با اجرای 2 جلسه در هفته تمرینات بادی پامپ شکم را به بهترین شکل فرم داد و عضلات و ماهیچه های این ناحیه را تقویت کرد.

انعطاف پذیری عضلات بدن

عضلات خشک و سفت موجب گرفتگی برخی نواحی بدن می شوند که با درد در ناحیه گرفتگی همراه خواهند بود. افرادی که در طول روز فعالیت های فیزیکی کمی دارند و کم تحرک هستند، بیشتر دچار مشکل خشکی عضلات می شوند. بنابراین بهترین راه برای از بین بردن خشکی عضلات و انعطاف پذیر کردن ماهیچه ها، اجرای تمرینات بادی پامپ است که موجب افزایش گردش خون در سرتا سر بدن خواهد شد.

همین گردش خون و رسیدن اکسیژن لازم به عضلات و ماهیچه ها از خشک و سفت شدن آن ها جلوگیری می نماید. ورزش بادی پامپ از آن جهت که از سری تمرینات هوازی و قدرتی می باشد که با استفاده از هالتر و دمبل اجرا خواهد شد به خوبی ضربان قلب را بالا می برد و بر روی تک تک بخش های بدن تاثیر گذار است.

ورش بادی پامپ در باشگاه ورزشی در غالب کلاس های گروهی برگزار می شود که علاوه بر ایجاد هیجان در افراد به دلیل برگزاری این ورزش با موسیقی با تکرار حرکات، موجب تناسب اندام خواهد شد. در زمان انجام ورزش بادی پامپ همزمان بدن فرآیند عضله سازی را پشت سر گذاشته و قوی تر و سالم تر خواهد شد.

تمرینات مداوم با وزنه یک کالر‌ی ‌سوزی عالی و بهترین روش برای ساخت عضله است. همان‌ طور که عضلات، خود را بعد از تمرینات بازیابی می ‌کنند، متابولیسم یا سرعت سوخت ‌و ساز بدن نیز افزایش می ‌یابد. در نتیجه تا مدت‌ ها بعد از انجام تمرینات بادی پامپ، روند سوختن کالری ادامه پیدا می ‌کند. با افزایش حجم عضله، بدن روز به ‌روز به انرژی بیشتری نیاز خواهد داشت. در نتیجه با در نظر گرفتن یک رژیم غذایی مبتنی ‌بر کالری ‌شماری می‌ توانید کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنید.

در هر حال اگر شما از آن دست افرادی هستید که از اصول و قوانین به بهترین نحو تبعیت می کنید، بهتر است تمرینات بادی پامپ را دنبال کنید و در محیط منزل نیز به اجرای آن بپردازید؛ زیرا این ورزش با ابزار و تجهیزات ساده مانند: دمبل سبک، یک مت، لباس راحت و موسیقی به بهترین شکل در خانه قابل اجراست.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()