سبد خرید 0

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 مرداد 1396 در ساعت 15 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دنیای امروزی زیبا نگه داشتن اندام و متناسب بودن آن یکی از راه های اعتماد به نفس بخشیدن به افراد می باشد، همین فکر ایجاد انگیزه برای داشتن یک بدن متناسب می کند.یکی از اندام هایی که با اضافه وزن، شکل و زیبایی خود را از دست میدهد بازو ها هستند، چربی اضافی در اطراف بازوها موجب فرم بد و ناپسند بودن آن می شود و خلاص شدن از این چربی ها بدون تمرینات مورد نیاز درست شدنی نیست. پس با ما همراه باشید تا شما را با انجام 7 روش ورزشی ساده برای از بین بردن چربی های دور بازو یتان راهنمایی کنیم:

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

1 مشت زن پیلاتس

این روش عضلات بازو به ویژه عضلات سه سر بازو را تقویت میکند.با گرفتن دو دمبل در دستان خود در حالت ایستاده قرار بگیرید و پا ها را به اندازه عرض شانه باز کنید، آرنج ها را به عقب خم کرده و بازو ها را هم سطح کمر نگه دارید.هر دو زانو را هم زمان خم کرده از مفصل ران به جلو خم شوید طوری که ستون فقرات شما تقریبا با زمین موازی شود. سر، ستون فقرات و لگن را در امتداد یک خط راست نگه دارید.

هم زمان با باز دم دست راست را به جلو و دست چپ را به عقب صاف کنید، هر دو دست را چرخانده تا کف دست جلویی به سمت پایین و کف دست عقب به سمت بالا قرار گیرد.تعادل خود را حفظ کرده به حالت اول باز گردید و حرکت را به صورت مخالف تکرار کنید.این حرکت را 10 تا 12 بار برای هر دو دست انجام دهید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

2 بلند کردن جانبی دستان

این تمرین یک حرکت موثر برای تقویت بازو و شانه می باشد.دو دمبل را در دست گرفته پا ها را به اندازه عرض شانه باز کنید، با دست راست شروع کنید، هم زمان با عمل دم دست تان را بلند کنید. دست را صاف نگه داشته و آرنج را قفل نکنید، کف دست سمت زمین و در امتداد شانه و موازی با زمین باشد، دست را به سمت پایین برده در کنار بدن قرار دهید، دست تان باید کمی به سمت جلو باشد. همین حرکت را با دست چپ نیز انجام دهید، سپس هر دو دست را هم زمان بالا بیاورید.این حرکت را دو سری 10 تا 12 بار تکرار کنید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

3 مترسک یک پا

این تمرین علاوه بر تقویت بازو، شانه ها و کمر را نیز متعادل می نماید.دمبل ها را در دست گرفته روی پای چپ ایستاده زانو را تا باسن بالا بیاورید.بازو ها را به پهلو و تا جایی بالا بیاورید تا با زمین موازی شوند. آرنج ها را تا 90 درجه خم کنید.

تعادل خو را حفظ کرده بازو ها را به جلو بچرخانید و مشت ها را به ظرف زمین قرار دهید، بازوها را به عقب بچرخانید و دمبل ها را دوباره به بالا ببرید.این تمرین را 10 بار تکرار کرده و سپس جای پاها را عوض کنید و 10 بار دیگر تکرار کنید، حرکت را یک بار دیگرانجام دهید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

4 لانچ معکوس و پرس

این تمرین شانه ها را شکل داده باعث تقویت بازو، ران و باسن می شود.دو دمبل را در دست گرفته، پاها را کنار هم قرار دهید، ارتفاع شانه ها را بالا ببرید و کف دست ها را به سمت بیرون قرار دهید.با پای چپ یک قدم به عقب بردارید و زانوی جلو و عقب را 90 درجه خم کنید، زانوی عقب به زمین بر خورد نکند و زانو جلو از انگشتان پا جلوتر نرود.

پای چپ را از زمین برداشته و زانو یتان را به جلو بیاورید طوری که درامتداد مفصل پای چپ قرار گیرد، دست ها را بالای سر صاف کرده و تعادل خود را حفظ کنید.بدون اینکه پای تان را روی زمین بگذارید به حرکت لانچ اولیه باز گرید.این تمرین را دو سری 10 تا 12 بار تکرار کنید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

5 پروانه در حالت خوابیده

این تمرین برای تقویت عضلات بازو و شانه می باشد.دو دمبل را در دست قرار داده، به پشت دراز کشیده زانو ها را 90 درجه خم کنید طوری که ران ها عمود بر زمین و ساق ها با زمین موازی باشند. با کمک انقباض عضلات تحتانی شکم، گودی کمر را به تشک فشار دهید.

دست ها را به بالا برده کف دست ها را روی هم قرار دهید و آرنج ها راخم کنید. در حالی که دست تان را به دو طرف باز نموده اید آن ها را تا جایی پایین بیاورید که آرنج ها تا زمین 10 سانتی متر فاصله داشته باشند، دست ها را دوباره بالا برده و دمبل ها را روی سینه قرار دهید.این حرکت را دو یا 3 سری هر سری 10 تا 12 بار تکرار کنید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

6 کشش عضله سه سر بازو حالت خوابیده

این تمرین عضلات سه سر بازو را تقویت می کند.دو دمبل را در دست گرفته به پشت دراز بکشید، زانو ها را خم کنید و پاها را روی زمین قرار دهید.دست ها را صاف کرده بالا نگه دارید به صورتی که دمبل ها رو به روی سینه قرار گیرد و مطمئن باشید آرنج ها صاف باشند اما قفل نشوند.

آرنج ها را تا 90 درجه خم کرده دست ها را به آرامی سمت گوش پایین بیاورید، آرنج ها را بالای شانه قرار دهید تا به عضلات سه سر بازو فشار بیاورد، حال دست ها را به صورت اولیه قرار دهید.این تمرین را دو یا سه سری 10 تا 12 بار تکرار کنید.

7 روش ورزشی برای لاغر و سفت شدن بازوها

7 کشش عضله سه سر بازو حالت ایستاده

این تمرین عضلات سه سر بازو، کمر و شانه ها را تقویت می کند.برای انجام این تمرین ما نیاز به یک دمبل داریم، با دو دست خود دمبل را گرفته پا ها را به اندازه عرض شانه باز کنید.دست ها را بالا قرار داده سپس از آرنج در زاویه 90 درجه به سمت عقب خم کرده و باز به حالت اول برگردید.

این تمرین را در دو سری 10 تا 12 بار تکرار نمایید.تنها با داشتن یک دمبل در خانه و انجام این 7 تمرین ساده شما به راحتی می توانید چربی های دور بازوی خود را آب نموده، بازو هایتان را لاغر و سفت کرده آن ها را تقویت کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()