سبد خرید 0

چرا باید از وزنه سنگین استفاده کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 19 فروردین 1396 در ساعت 18 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه با برای تمام افراد مشخص شده است که انجام دادن ورزش های هوازی برای سلامتی قلب بسیار مفید بوده و ضروری است. با انجام ورزش های قدرتی و استفاده از وزنه نیز میتوانیم علاوه بر سلامت بدن و افزایش حجم عضلات و همچنین به تناسب اندام و لاغری بدن نیز کمک زیادی کنیم.زمانی که با کمک دمبل ورزش انجام می دهید می توانید توده عضلانی خود را افزایش داده و به مرور زمان و رعایت رژیم غذایی چربی های اضافی بدن را نیز از بین ببرید.

چرا باید از وزنه سنگین استفاده کنیم؟

تحقیقات ثابت کرده است زمانی که شما مشغول توسعه دادن تود عضلانی خود با کمک وزنه های سنگین هستید، چربی های اضافی بدن نیز شروع به آب شدن می کنند.بسیاری از خانم ها از اضافه شدن حجم عضلات می ترسند و این فرم از عضلات را برای بدن خود دوست ندارند و از استفاده دمبل با وزن بیشتر دوری می کنند، در صورتی که اگر با راهنمایی مربی وزن دمبل را افزایش دهید قادر خواهید بود عضلات خوش فرم و زیباتری برای خود بسازید.

استفاده از وزنه های سنگین به شما کمک می کند تا زودتر به لاغری برسید. جالب است بدانید با هر پوند اضافه کردن وزن دمبل قادر خواهید بود 35 تا 50 کالری بیشتر بسوزانید و زمانی که فعالیت قلب بیشتر شود، سوخت و ساز بدن نیز بیشتر شده و سبب لاغری می شود.حتما مربیان به شما گفته اند که اگر هنگام استفاده از دمبل با وزن زیاد، حرکات قدرتی را در تعداد کم تکرار کنید، حجم عضلانی بیشتر شده و اگر این حرکات را با دمبلی سبکتر در تعداد بیشتری انجام دهید سبب می شود که سوخت و ساز افزایش پیدا کند و چربی سوزی در بدن با سرعت خوبی انجام شود.

متخصصان اعلام کرده اند که برای حفظ سلامت استخوان ها به استفاده وزنه های سنگین در زمان انجام ورزش های قدرتی نیاز دارید.تحقیقات نشان می دهد انجام ورزش های قدرتی سلامتی و توانایی قلب را افزایش خواهد داد و به صورت همزمان قادر خواهید بود چربی سوزی و افزایش حجم عضلات را انجام دهید.

همان طور که گفته شد ورزش و انجام دادن تمرینات قدرتی با دمبل سنگین سبب سلامت استخوان ها و افزایش تراکم آنها شده و این تراکم ما را از مبتلا شدن به پوکی استخوان نجات خواهد داد.زنان با بالا رفتن سن دچار یائسگی خواهند شد و اگر مراقبت های لازم را قبل از این دوران برای سلامتی استخوان ها و ماهیچه های خود انجام نداده باشند، دچار پوکی استخوان شدیدی می شوند که بعد از مبتلا شدن درمان قطعی نخواهد داشت.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()