سبد خرید 0

شایعاتی بزرگ درباره تزریق تستوسترون در بدنسازی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 4 مهر 1396 در ساعت 13 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در بدنسازی فاکتورهایی وجود دارد که باعث تقویت و رشد چشم گیر عضلات و زیاد شدن قدرت می شود با بالا رفتن این فاکتورها در بدن توده های عضلانی، قدرت و همچنین سوختن چربی های اضافه نیز افزایش می یابد. تستوسترون یکی از مهمترین هورمون های مردانه است که تاثیر فراوانی در رشد اندام های جنسی و بوجود آمدن صفات ثانویه از جمله؛ بم شدن صدا، رویش موی صورت، ریزش مو داشته، موجب رشد عضلات و توده استخوانی می شود.

شایعاتی بزرگ درباره تزریق  تستوسترون در بدنسازی

تستوسترون در واقع باعث جهش رشدی در مردان و ساخته شدن بافت ها می گردد ،علاوه بر آن هورمون چربی سوز نیز به شمار می آید و تنظیم بهتر قند خون را در پی دارد. با تزریق این هورمون، عضلات بنیادی و میان تنه قدرتمند می شود که منجر به قدرت بدنی بالا در شما خواهد شد. بنابراین می توانید تمرینات خود را با شدت بیشتر انجام دهید و وزنه های سنگین تری را در تمرین بازوها، شانه، سینه و پشت خود مورد استفاده قرار دهید. در نتیجه باید اشاره کنیم که ضعف عضلات بنیادی در بدن شما منجر به آسیب رسیدن به زانو ها، مچ دست و شانه می شود که کارایی شما را در انجام تمرینات را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

اگر چه در بانوان نیز این هورمون تولید می شود، اما میزن آن بسیار کم است. سطح این هورمون در بدن رابطه مستقیم با سلامتی دارد و در دوران بدنسازی یکی از مهمترین مکمل ها که مورد استفاده آقایان قرار می گیرد تستوسترون است که باعث رشد عضلات می شود.

این روزها شایعاتی را می شنویم که درباره استفاده از تستوسترون است و باعث می شود خیلی از افراد این شایعات را باور کرده و از تزریق این هورمون منصرف شوند. در اینجا باید ذکر کنیم اگر سطح این هورمون در بدن شما به هر دلیلی پایین بیاید، باید به فکر چاره باشید. همراه با هم این شایعات را بررسی خواهیم کرد.

اولین شایعه؛ تستوسترون مشکلات قلبی را افزایش می دهد:  سطح پایین این هورمون در بدن یک عامل خطرناک برای بیماریهایی از جمله: قند خون بالا، مقاومت به انسولین و چاقی است که این مشکلات خود منجر به تصلب شرایین می شوند.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که تستوسترون درمانی حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و موجب کاهش التهاب می شود، علاوه بر این با آزمایشاتی که بر روی مردان انجام شد، مشخص گردید هیچ ارتباطی در رابطه با تستوسترون درمانی و بیماری های قلبی وجود ندارد. با این تحقیقات مشخص شد برخی مرگ و میرهایی که ناشی از بیماری قلبی بوده است با سطح پایینی از هورمون تستوسترون در ارتباط است. در واقع هرچه سطح این هورمون در بدن پایین تر باشد خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز بیشتر خواهد شد.

دومین شایعه؛ سطح بالای هورمون تستوسترون منجر به سرطان پروستات می شود: به طورمعمول ابتلا به سرطان پروستات با بالا رفتن سن افزایش می یابد و در همین حال با افزایش سن، سطح هورمون تستوسترون نیز در بدن پایین می آید. در تحقیقات جدید که بر روی تعدادی افراد که مبتلا به سرطان پروستات هستند صورت گرفته است، مشخص شده با وارد کردن شوک به تومورها با استفاده از هورمون تستوسترون این تومورها کوچک شده و روند رشد بیماری در این افراد کم یا متوقف شده است.

پزشکان تا پیش از این معتقد بودند که این هورمون عامل سرطان پروستات است و سطح آن را در بدن افراد مبتلا کاهش می دادند، در صورتی که در تحقیقات جدید مشخص شد با تزریق همین هورمون به افراد مبتلا سلول های سرطانی به طور چشم گیر کنترل یا حتی از بین رفته اند.

شایعه بعدی؛ تستوسترون درمانی منجر به مرگ می شود: در بالا توضیح دادیم که پایین آمدن سطح این هورمون در بدن مشکلاتی را به بار می آورد اما شایعات خلاف این موضوع را دامن می زند، در صورتی که با کمبود هورمون تستوسترون در بدن مخصوصا با افزایش سن افراد دچار مشکلات فراوانی می شوند. این شایعه یک قضاوت ناعادلانه و کاملا غیرعلمی است، زیرا تحقیقات علمی حاکی بر این است که با بالا رفتن سطح تستوسترون در بدن میزان مرگ و میر نیز کاهش می یابد.

در نتیجه متوجه می شویم که میزان این هورمون در بدن افراد ارتباط مستقیمی با سلامتی و حتی درمان برخی از بیماری ها نیز دارد. اگر قصد مصرف این هورمون در دوران بدنسازی را دارید اصلا نگران شایعات نباشید و فراموش نکنید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. این هورمون به شما کمک می کند که در این دوران تعادل مورد نیاز را داشته باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()