سبد خرید 0

ساخت عضلات با وزنه های سنگین

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 3 تير 1396 در ساعت 15 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام و پرورش عضلات باید زیر نظر مربیان مختصص ورزش انجام دهید و با کمک تمرینات آنها زودتر به اهداف مورد نظر برسید.همان طور که می دانید برای پرورش عضلات به ناچار باید از وزنه های سنگین استفاده کرده و هیکل خود را درشت تر کنید.

ساخت عضلات با وزنه های سنگین

محققان به مدت 12 هفته دو گروه را تحت بررسی قرار دادند و گروهی را با وزنه های سبک مجبور اجرای تمریناتی مانند؛ پرس سینه با هالتر، پرس پا، جلوبازو و کشش زانو کردند و گروهی دیگر را با وزنه های سنگین تمرین دادند تا با انجام هر حرکت به شکست عضلانی برسند.افرادی که با وزنه های سبک تمرینات را انجام می دادند، در عوض وزنه ها را 20 تا 25 بار تکرار می کردند تا آنها نیز به شسکت عضلانی برسند.

بعد از اتمام دوره تست مشخص شد، هر دو گروه به صورت یکسانی عضله سازی کرده اند و با بررسی های انجام شده نیز مشخص شد، تعداد ساخت فیبرهای عضلانی و اندازه آنها در هر دو گروه تفاوت چندانی با هم ندارند.کار عضلات در هر شرایطی یکسان است و زمانی که شما شروع به تمرین می کنید، ابتدا فیبر عضلانی نوع 1 شما شروع به فعالیت می کند و اگر بعد از گذشت زمانی وزنه سنگین شد یا تعداد تکرار وزنه ها زیاد تر از حد معمول شد، فیبرهای عضلانی نوع 2 به کمک می آیند.

با دخالت فیبرهای عضلانی نوع 2 رشد عضلات به حداکثر می رسد و اگر قصد رشد عضلات را دارید باید تمام تمرینات را معطوف به رشد فیبرهای عضلانی نوع 2 کنید.عموم افراد فکر می کنند؛ قدرت عضلات تابع تمریناتی است که انجام می دهیم و عضلاتی که عادت کرده اند با وزنه های سبک تمرین انجام دهند، از قدرت و توان کمتری نیز برخوردار هستند و در عوض عضلاتی که وزن های سنگین تمرین انجام داده اند قدرت بیشتری دارند.

این تفکر کاملا اشتباه است. قدرت یک عضله فقط تابع اندازه آن نیست و قدرت یک عضله بیشتر به تمریناتی که انجام می دهید بستگی دارد.تنها راه به کارگیری فیبرهای عضلانی نوع 2 و افزایش قدرت عضلات فقط به کارگیری وزنه های سنگین نیست و شما می توانید تنها با القای خستگی به فیبرهای عضلانی نوع 2 به اهداف خود برسید.ورزشکارانی که 4 بار در هفته تمرینات را با کمک وزنه های سنگین انجام می دهند، در بلند کردن وزنه ها بهتر عمل می کنند.

هر چند که وزنه های سبک تر برای تمام بدن ریسک کمتری دارند، ولی برای بهتر نتیجه گرفتن مطلوب تر است بعد از بالا رفتن آمادگی جسمانی خود از وزنه های سنگین استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که لازم نیست در شروع کار خود به صورت مرتب از وزنه های 4.5 کیلوگرمی استفاده کنید.

حتی گاهی بهتر است در بین تمرینات به عضلات و حتی مفاصل را نیز استراحت دهید و از وزنه های سبک تر استفاده کنید. زمانی که دچار مصدومیت در ناحیه مفاصل، زانوها یا حتی شانه هایتان شدید، بهتر است تمرینات بدنسازی خود را تعطیل نکنید و برای کاهش فشار بیشتر در این دوره زمانی از وزنه های سبک تر استفاده کنید تا هم ورزش و تمرینات را ترک نکرده باشید و هم تمرینات را ادامه داده باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()