سبد خرید 0

دلایلی که باید از وزنه استفاده کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 5 فروردین 1396 در ساعت 15 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دلایلی که باید از وزنه استفاده کنید!

برای از بین بردن چربی های اضافی بدن به خصوص چربی های شکمی بهتر است از دمبل استفاده کرده و حرکات ورزشی را به طور جدی دنبال کنید.با افزایش حجم عضلات از حجم چربی های بدن کاسته می شود و شما می توانید با رعایت رژیم غذایی اصولی از عضلات سخت بدست آورده خود محافظت کنید و چربی سوزی بیشتری در بدن انجام دهید.

تحقیقات اثبات کرده است در بین سن 30 تا 50 سال احتمال از دست دادن عضلات برای تمام افراد بسیار زیاد است و ممکن است جای آنها با چربی های اضافی در بدن جابه جا شود.تحلیل و از بین رفتن عضلات باعث کم شدن قدرت می شود و استخوان ها و مفاصل نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی و دیابتی و ... نیز در بدن افزایش پیدا خواهد کرد.

برای اینکه بتوانید ابتلا به انواع بیماری ها و شکستگی های استخوانی را به تعویق بیندازید، باید تمرینات قدرتی زیادی انجام دهید تا بتوانید سلاحی قوی ضد پیری برای خود به وجود آورید.با بلند کردن وزنه شما می توانید کالری بیشتری بسوزانید و این امر به این دلیل است که عضلات شما برای تامین انرژی مورد نیاز خود چربی می سوزانند.

تحقیقات نشان داده است که با هر نیم کیلو عضله که فردی از دست می دهد، نیم کیلو چربی جایگزین آن خواهد شد و اگر تا قبل از 50 سالگی به فکر ذخیره عضلات نباشید، حتما در دوران پیری با بدنی شل و ول و پر از چربی روبه رو خواهید بود.ورزشکارانی که در زمان ورزش دمبل جابه جا می کنند، درصد بیشتری متابولیسم آنها تغییر می کند. انجام دادن ورزش و پیروی از یک برنامه رژیم غذایی متناسب و فراگیری آموزش های ورزشی دمبل این کمک را به شما می کند تا بتوانید کالری خوبی بسوزانید و علاوه بر کاهش وزن به تناسب اندام دلخواه برسید.

با انجام مرتب ورزش و تمرینات با کمک دمبل می توانید بدن خود را تحت فشار قرار دهید و حتی استرس درونی بدن را نیز کاهش دهید و همان طور که می دانید با قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا، سطح فشار خون شما در مقایسه با قبل از ایام ورزش شما کمتر بالا می رود و شما را کمتر دچار مشکل خواهد کرد.زمانی که در بدن تراکم عضلات بیشتر باشد، زمان بیشتری طول می کشد تا خون به تمام این عضلات برسد و فرد در زمان استرس و نگرانی دیرتر دچار فشار خون بالا خواهد شد.

همان طور که می دانید یوگا به ورزش شادی آور معروف شده است، در حالی که اگر تمرینات خود را با دمبل به صورت منظم و به مدت 6 ماه متوالی انجام دهید، می توانید نتایج خوبی بدست آورید و به وجود آمدن شادی را تجربه کنید.با انجام دادن ورزش های قدرتی و استفاده از دمبل می توانید احساس موفقیت و بدست آوردن تناسب اندام و پیدا کردن اعتماد به نفس را تجربه کنید و با بدست آوردن این نتایج می توانید خل و خوی بهتری نیز بدست آورید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()