سبد خرید 0

آموزش اصولی جلو بازو هالتر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 25 مرداد 1396 در ساعت 14 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ممکن است شما در تمرینات بدنسازی خود این حرکت را انجام دهید، اما آنگونه که باید تاثیر آن را در بدن خود حس نکنید. جلو بازو هالتر یکی از محبوبترین حرکات بدنسازی در بین بدنسازان مرد و زن است. خیلی از افراد دست کم هفته ای یکبار این تمرین را انجام می دهند، اما بسیاری از آنها روش اصولی آن را انجام نمی دهند. برای بیشترین نتیجه از این حرکت نیاز به زدن وزنه های بسیار سنگین نمی باشد، در حقیقت با وزن سبک اما روش اصولی تمرین، شما بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

آموزش اصولی جلو بازو هالتر

آرنج در تمرین جلو بازو هالتر در چه جایی باید قرار گیرد:

به فاصله آرنج تا هالتر دقت کرده و برای گرفتن نتیجه بهتر، این فاصله را در بیشترین مقدار نگه دارید و به کمر و ستون فقرات خود بیش از حد فشار نیاورید. در زمان بالا بردن هالتر آرنج ها را در اطراف بدن و کمی متمایل به سمت جلو ثابت نگه داشته، اجازه ندهید حرکت کنند. اگر آرنج ها به عقب یا پشت بدن کشیده شوند، فاصله هالتر تا آرنج کوتاه شده به همین دلیل جلوبازو کمتر درگیر خواهد شد.

در این تمرین آرنج ها تنها مفاصل درگیر هستند، بنابراین لگن، مچ، پشت و گردن باید ثابت باشد. زانو هایتان را کمی خم کرده تا فشار کمتری به کمر وارد شود. سرعت بالا و پایین بردن هالتر بسیار مهم بوده پس سعی کنید با کنترل کامل، تمرین را انجام دهید و در زمان پایین بردن مراقب باشید وزنه از کنترل شما خارج نشود و در بالا بردن آن کمر خود را به عقب متمایل نکنید.

فشار هالتر بر ماهیچه جلو بازو:

زمانی که شما هالتر را بالا می برید، نیرویی که بر آن وارد خواهد شد به سمت پایین است و بر ضد ماهیچه جلوبازو عمل می کند. این نیرو تا زمانی که هالتر بیش از حد بالا نرود ادامه دارد، بنابراین وقتی هالتر را تا سطح موازی سینه بالا می برید دیگر نیرویی بر جلوبازو وارد نمی شود. این یعنی ماهیچه جلوبازو در یک چهارم بالا آمدن هالتر، در حال استراحت است و درگیر نمی باشد.

اگر می خواهید تاثیر بیشتر این تمرین را در خود احساس کنید، وقتی حس کردید فشار روی جلوبازو در حال کم شدن است، متوقف شده و هالتر را به پایین برگردانید و برای تاثیر بیشتر هالتر را تا وقتی که ساعد با بازو زاویه 90 الی 45 درجه تشکیل دهد، آن را بالا برده متوقف شوید و به نقطه شروع باز گردید.

تحت فشار قرار دادن ماهیچه:

در زمان پایین بردن هالتر سعی کنید ماهیچه جلو بازو را منقبض نگه دارید زیرا با افزایش مدت این فشار، تاثیر تمرین بیشتر خواهد شد. سعی کنید در حین تکرار تمرین استراحت نکنید و در تمام مدت، ماهیچه های جلو بازو را تحت فشار قرار داده پس از تمرین به استراحت بپردازید.

به یاد داشته باشید همیشه اصولی تمرین کردن به شما نتیجه بهتری را خواهد داد، تا اینکه بدون اصول و با فشار بر بدن تمرینات خود را انجام دهید و سعی کنید در تمرینات خود همیشه درست ترین روش را برای انجام آن یاد بگیرید تا اینکه سنگین ترین وزنه را زده و به خود آسیب برسانید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()